Duben 2008Navštěvovanost 52

28. dubna 2008 v 15:15 Statistiky
Navstevnost za minuly tyden (21.4.2008 - 27.4.2008) je:
Pondeli: 204
Utery: 177
Streda: 141
Ctvrtek: 118
Patek: 195
Sobota: 143
Nedele: 140

Celkem: 1118

37. bleskovka- KONEC

25. dubna 2008 v 19:36 Bleskovky na mém blogu
1. Ahojky
2. Jsi tu poprvé ?
3. Nej. hud. skupina ?
4. A film ?
5. Vyber si:
popcorn / brambůrky
cola / voda
slaná voda / sladká voda (ne na pití...(-:o:- )
počítač / telka
inteligentní kluk / hezký kluk (nebo oboje ?)
černá / bílá
6. Jaký styl hudby posloucháš ?
7. Půjdeš na koncert Simple plan ?
8. Jaký smilik se ti nejvíc líbí ?
9. Vyhrála jsi nekdy v nějaké soutěži ? ( Teď nemyslím bleskovky)
10. Co na diplom ?


Navštěvovanost 51

21. dubna 2008 v 18:46 Statistiky
Navstevnost za minuly tyden (14.4.2008 - 20.4.2008) je:
Pondeli: 130
Utery: 154
Streda: 184
Ctvrtek: 172
Patek: 156
Sobota: 221
Nedele: 226

Celkem: 1243

Banner do soutěže

20. dubna 2008 v 20:03 Já soutěžím

Tak tohle je můj banner do soutěže:
36. bleskovka- KONEC

19. dubna 2008 v 15:40 Bleskovky na mém blogu
1. Čau
2. Chodíš někdy na www.blog.blog.cz ?
3. Co na diplom ?
4. Beru 10 lidí ...


Jak vypočítat BMI

19. dubna 2008 v 14:47 Postava
BMI- Index hmotnosti (Body mass index)
Vypočítáme ho:
hmotnost : výška na druhou v metrech
Takže např:
Když někdo váží 20 kg a měří 1 m a 20 cm, tak to bude
20: (1,2 x 1.2)
by: Katalka

Vlasy a slunce

19. dubna 2008 v 14:35 Pro krásné vlasy
Chránit si pokožku v létě krémy na opalování považujeme za samozřejmé a bez použití těchto přípravků se jen málokdo již dnes odváží vystavit slunci. Na co však v létě zapomínáme, jsou vlasy, které stejně jako pokožka potřebují v tomto období speciální péči. Bez náležité ochrany budou jinak po útoku slunečních paprsků sušší, křehčí, ztratí pružnost a jejich konečky se budou snadno třepit. O vyblednutí a změně barvy nemluvě.

Jak léto škodí vlasům

Nepřítelem číslo jedna je UV záření, které má při dlouhodobém a častém působení řadu nežádoucích účinků. Pokud vlasy nejsou patřičně chráněny, sluneční paprsky dokáží zničit ochrannou vrstvu obklopující vlas (kutikulu) a proniknout do jeho struktury. Častý vliv UVA a UVB záření pak způsobuje, že vlasy jsou vysušené, blednou, barvené vlasy se mohou nadměrně zesvětlit či dokonce změnit odstín. V létě se vlasy také snadněji lámou a postrádají svůj přirozený lesk. Ještě hůře snášejí UV záření vlasy namáhané trvalou, častým barvením a odbarvováním. Takové vlasy jsou na sluneční paprsky citlivější a vlivem slunečního záření dochází rychleji k jejich poškození. A pozor! Vlasům neškodí jen přímé sluneční záření, ale také paprsky solária.
Na zhoršené kvalitě vlasů se do značné míry podílí i slaná voda v moři či chlorovaná voda v bazénu, vítr, zvířený písek pláží a všudypřítomný prach. Vlasy se působením těchto vnějších vlivů oslabují a hůře pak následně odolávají slunečním paprskům.

Jak se chránit

Jednou z možností jsou pokrývky hlavy, nejlépe světlé barvy. Dobré je také omezovat přílišné slunění, častěji vyhledávat přirozený stín a ve vodě chránit vlasy před negativními vlivy mořské nebo chlorované vody. Komu by se ale chtělo chodit v letním žáru celý den po pláži v kšiltovce či ve vodě dovádět s koupací čepicí?
Nejjednodušší řešení je použít kvalitní kosmetické přípravky, které vlasy spolehlivě ochrání. Patří mezi ně speciální šampony, kondicionéry, krémy, gely či mléka. Ty vlas obalí ochrannou vrstvou a dodají mu výživné látky, které zabrání nadměrnému vysoušení.
Ve správně vybaveném letním kosmetickém kufříku by tedy neměl rozhodně chybět "letní" šampon, který obsahuje UV filtr a je zároveň bohatý na výživné látky. Šamponem nejen spláchnete s vlasů mechanické nečistoty jako písek či sůl, ale vlasy budou po umytí hydratované a vyživené.
Používejte také "letní" kondicionér s UV filtrem, který podpoří a znásobí účinky šamponu. Nanášejte ho vždy po umytí a nezapomeňte jej vždy důkladně smýt. Po jeho použití se vlasy budou krásně lesknout a snadno se rozčesávat.
A nezapomeňte ani na krém, gel, mléko či olejovou emulzi. Tyto přípravky se neoplachují a jsou proto určeny k použití v průběhu dne. Nanášejte je minimálně 2-3 krát během slunění anebo poté, co se vrátíte z moře či bazénu. Slouží k průběžnému obnovení ochranného vlasového filmu. Krémy jsou ideální pro všechny typy vlasů. Pečlivě je vždy rozetřete po celé délce vlasu. S olejovými emulzemi zacházejte opatrně. Pokud přeženete dávkování, vlasy se vám slepí a zmastí.

Další letní tipy

  1. Jste-li na dovolené a dopřáváte si "koupel" ve slunečních paprscích, vlasy večer raději nefénujte. Stačí, když si je pečlivě umyjete šamponem a použijete kondicionér, případně vlasovou masku. Přebytečnou vodu vymačkejte do ručníku a vlasy nechte přirozeně proschnout. Stejně tak nepoužívejte kulmu či natáčky, vlasy netupírujte.
  2. Nemáte-li po ruce vhodnou vlasovou masku, zkuste si večer po umytí udělat zábal z kvalitního olivového oleje. Stačí vlasy potřít olejem a na dvacet minut je zabalit do ručníku. Masku pak pečlivě opláchněte, případně použijte ještě jednou šampon. Aplikujte cca dvakrát týdně. Pro lesk vlasů můžete do oleje přidat i žloutek. Nemáte-li olivový olej po ruce, použijte smetanu či tučný jogurt.
  3. Místo kšiltovky vám stejnou službu udělá i romantický slunečník.

Mastné vlasy

19. dubna 2008 v 14:31 Pro krásné vlasy

Jaké vlasy označujeme za rychle se mastící

Mastné vlasy může mít občas každý, pokud si je včas neumyje. Takové vlasy jsou splihlé, slepují se do pramínků, vypadají zanedbaně, lesknou se až příliš a nelze je nijak tvarovat či upravit. Po umytí běžným šamponem by však tento průvodní jev měl minimálně na 2 - 3 dny zmizet. Může se také stát, že ač máme vlasy normální či suché, jednou za čas dojde k jejich náhlému rychlému zmaštění, jehož příčinou může být dočasné "vybočení" z každodenního rytmu, jakým je např. nadměrný stres či období před menstruací. Za skutečně mastný typ označujeme takové vlasy, které se mastí neustále a je nutné je mýt velmi často. Mastné vlasy jdou většinou ruku v ruce s mastnou pletí, což znají zejména teenageři. S přibývajícím věkem se tvorba mazu snižuje.

Co je příčinou rychle se mastících vlasů

Vlasy se přirozeně mastí díky kožnímu mazu, který produkují mazové žlázky uložené v pokožce. Tento tuk vlas potřebuje, aby zůstal pružný a nelámal se. Dojde-li však k nadprodukci kožního mazu, z normálních vlasů jsou vlasy mastné. Příčin může být mnoho - genetické predispozice, narušení hormonální rovnováhy, stres, špatné stravovací návyky, špatné životní prostředí, nekvalitní šampony a stylingové přípravky, neustálé pohrávání si s vlasy, pročesávání je rukama, časté kartáčování. Těm, kteří se potýkají s problémem rychle se mastících vlasů, někdy stačí několik změn v každodenním režimu a problémy se zmenší.

Zásady péče o rychle se mastící vlasy

Mytí a úprava vlasů
Pro mastný typ vlasů je vhodné použít šampony s neutrálním nebo kyselým pH. Při mytí je potřeba dbát na jemné zacházení, šampon vtírat zlehka do vlasů, vlasy s šamponem nedrbat a při oplachování nepoužívat horkou vodu - to vše dráždí vlasovou pokožku a aktivuje mazové žlázky. Pro mastné vlasy je nejvhodnější lehký kondicionér, který se neoplachuje a jenž udrží vlasy vzdušné a lehké. Po umytí je nejlepší nechat vlasy volně proschnout. Pokud není dostatek času, doporučuje se zavinout vlasy na chvilku do ručníku a potom je upravit fénem zapnutým pouze na mírný nebo střední stupeň, neboť příliš horký vzduch vlasům škodí. Rozhodně není vhodné drhnout vlasy froté ručníkem či používat hrubé kovové kartáče, tím se jen opět podráždí mazové žlázky. Stylingové přípravky je dobré používat s mírou.
Druh účesu
Barva a tvar účesu může hodně pomoci. Ideální jsou vzdušné účesy, kde vlasy příliš nepřiléhají k pokožce. Redukovat tvorbu mazu napomáhá i barvení či slabá trvalá. Světlejší barva vlasů (nebo jednotlivých pramenů) dělá účes napohled objemnější a odvádí pozornost od případného mastného lesku.
Kvalitní strava
Jídelníček bohatý na tuky, přemíra soli a koření - to vše dráždí mazové žlázky a nutí je k nadprodukci mazu, proto je vhodné taková jídla ve stravě omezit. Naopak se doporučuje jíst dostatek syrové zeleniny a ovoce, a zajistit tak tělu přísun vitamínů a minerálů.
Mastné vlasy vyžadují častější mytí než jiné typy vlasů. Není však nutné se tohoto obávat a klidně si mýt vlasy dle potřeby např. každý den. Dnešní moderní šampony jsou natolik jemné a šetrné, že je možné je používat každodenně bez zjevného poškození vlasové struktury. Jejich použití je vhodné doplnit kondicionérem, který na vlasu vytváří ochranný film, jenž při mytí vlas na určitou dobu ztrácí.

35. bleskovka- KONEC

18. dubna 2008 v 19:43 Bleskovky na mém blogu
1. Ahojky
2. Kdo to je ? (nápověda: je to zpěvák skupiny)
3. Půjdeš na jejich koncert ?
4. Líbí se ti ?
5. Co na diplom ?
BERU 3 LIDI


Navštěvovanost 50

18. dubna 2008 v 19:33 Statistiky
Navstevnost za minuly tyden (7.4.2008 - 13.4.2008) je:
Pondeli: 168
Utery: 152
Streda: 160
Ctvrtek: 141
Patek: 133
Sobota: 156
Nedele: 159

Celkem: 1069


Další ,,životopis´´ Simple plan

13. dubna 2008 v 13:05 Životopis- vznik kapely
Svůj debut No Pads, No Helmets... Just Balls vydali SIMPLE PLAN v listopadu 2002. V říjnu 2004 následovalo i v našich končinách velmi oblíbené album Still Not Getting Any... Obě desky shodně dosáhly počtem svých prodejů platinového statusu.

Historie formace sahá ovšem - pro mnohé překvapivě - až do roku 1995, kdy zpěvák Pierre Bouvier a bubeník Chuck Comeau, dnes stěžejní členové SIMPLE PLAN, založili ve svých patnácti kapelu RESET. Ta během necelých pěti let odehrála slušnou řádku koncertů po celé Kanadě, většinou v roli předskokanů tehdy známějších pop-punkových part jako Face To Face, MxPx nebo Ten Foot Pole. Oba ale postupně Reset opustili a počátkem roku 2000 založili SIMPLE PLAN, společně s baskytaristou Davidem Desrosiersem a kytaristy Jeffem Stincem a Sebastienem Lefebvrem.

Kapela brzy podepsala kontrakt s kanadskou odnoží vydavatelství Atlantic Records a po necelých dvou letech vydala již zmíněný debut, který obsahoval dva megahity, Perfect a I'd Do Anything a na jehož studiové verzi podpořil kapelu doprovodnými vokály Mark Hoppus z hvězdných Blink 182. Následující dva roky strávili SIMPLE PLAN na světovém turné, během něhož zaznamenali úspěch zejména v Japonsku, ale slušnou pozici si vydobyli i v USA díky účinkování na Warped Tour.

Druhé album přineslo podstatně vyzrálejší produkci, aranže i texty a zaznamenalo v průběhu roku 2005 masivní úspěch zejména v Evropě, a to především díky i u nás notoricky známým hitům Crazy a Welcome To My Life.

Práce na novém CD započaly na jaře 2006 a trvaly patnáct měsíců, během nichž kapela nahrávala se čtyřmi různými producenty v Montrealu, New Yorku, Los Angeles, Miami a San Diegu. Album bylo na sklonku loňského roku uvedeno pilotním singlem When I'm Gone. Bezprostředně po jeho únorovém vydání vyjeli SIMPLE PLAN na sérii koncertů po USA. Následné evropské turné bylo zahájeno 27. března v Helsinkách a přesně o měsíc později bude zakončeno pražským koncertem.

1. Soutěž o nej. Dollzku

13. dubna 2008 v 11:27 Soutěže o nej. Dollzky
Tak jsem se rozhodla udělat soutěž o nej. Dollzku.
Dollzky vyrábějte ZDE - jinak nebudete zařazeni.
Jestli se chcete přihlásit, napište mi na e-mail - Katalka.blog@seznam.cz :
1. Přezdívku nebo jméno
2. Blog (jestli máš)
3. Co na diplom
Nezapomeňte k mailu přiložit Dollzku !
- Soutěž bude pro max. 10 lidí
- Bude se hlasovat v anketě
např:
(asi se to ale nebude animovat)